Pomozte nám obnovit časopis!

Velikonoční výstava - zadání

23. března 2012 v 15:33 | Karol Dee |  Výstavy
Ahojte křečkomilové :)
Máme tu zadání prvního kola výstavy! V tomto kole se budeme zabývat vzhledem vašeho křečka, tak se snažte, aby byl co nejhezčí :) Úkolem bude poslat jednu nebo dvě fotky křečka, které budou vypadat, jako by byl na opravdové výstavě, tedy bez nějakých podstatných rekvizit a pokud možno na nějakém jednobarevném podkladu. Ovšem neznamená to, že do toho nemůžete vložit trochu fantazie ;) Vaše fotky by měly imitovat reálnou výstavu. Fotky můžete trochu upravit, dodat tomu trochu té grafické šťávy nikdy není na škodu, nicméně pokud to není vaše silná stránka, klidně se tomu vyhněte, úprava fotky nebude podstatná.
Ke každé fotce doplňte slovní komentář, který bude popisovat vzhled vašeho křečka. Zde máte šanci upozornit na křečkovy krásné rysy. Snažte se udělat dojem, to ale neznamená, že si máte vymýšlet.


Jak se bude hodnotit?
Budete dostávat body za jednotlivé aspekty.
1) Napodobení výstavy (např. prostředí fotky, póza křečka)
2) Dojem z vizáže z křečka (hodnocení jeho vzhledu)
3) Váš komentář (zda působí věrohodně, jestli se vám podařilo vyzdvihnout jeho klady,...)

Termín odeslání: sobota 31.3.

karol.dee@seznam.cz


. . . . . . . . . .

A nyní si představíme soutěžící :)

1. Lili, majitelka Monča
Druh křečka: syrský

,,Lilince jsou 2 roky, mám jí ze zverimexu. Je vyjímečná tím, že se nechá někdy pomazlit a každé ráno sedí u dvířek a čeká že jí dám nějaký pamlsek nebo jí vyndám z klece :o) "


2. Olda, majitelka Áďa
Druh křečka: syrský

,,Oldíkovi je něco málo přes rok. Je to velmi hodný křeček, opravdu stále nemohu uvěřit tomu, jak moc je hodný, důvěřivý a přátelský.
Když k němu přijde někdo cizí, důkladně si jej očichá a poté mu na ruku vleze. Když na něj zaútočila jeho křeččí partnerka, byl mnohem méně agresivnější než ona.
Zároveň je to také velmi akční křeček. Když jej pouštím po pokoji, šibalsky se na mne podívá a poté utíká pod postel. Já s tím samozřejmě nepočítám, tak rychle vystartuji za ním a najednou se octne v mé náruči.
Nedělá mu problém usnout mi na ruce, nebo na posteli. Minule dokonce usínal při nějakém seriálu vedle mamky na posteli a to i přesto, že mamka hlodavce nemá ráda. Spal tak asi hodinu, bylo to opravdu velmi roztomilé.
Oldíka mám od chovatele, což bude nejspíše také přínos. Už od malička má malinkou lysinku na boku, podle ní jej vždy poznám. Není to ovšem pachová žláza, protože lysinka je jen jedna.
Jsem moc ráda, že mám tu čest mít doma tak úžasného křečka, jako je on. Není to křeček, je to Pan křeček."


3. Perlička, majitelka Miky
Druh křečka: syrský

,,Perličku jsem dostala k vánocům, nevím přesně kolik jí je - asi 6 měsíců. Jako každý křeček ve dne spí - Perlička ve svém domečku v kleci. Někdy jde ráda na "procházku" po gauči nebo po koberci a z jídla má nejradši salát a závěsnou tyčinku olepenou oříšky a semínky. Nemyslím, že má něco výjimečného, ale i přes to ji miluju! :-) "


4. Bender, majitelka Minnienka
Druh křečka: džungarský

,,Bender měl 27. února 2012 1. narozeniny, na které chystám oslavu :))
Koupila jsem ho spolu s jeho (již zesnulým) bráškou Fryem.
Bender je opravdová potvůrka, je mazaný, když na něj zapomenu, dokáže se pěkně výrazně připomenout :D vyleze na vrch klece a kouše mříže, dokud nesplním to, oč žádá. Pokud má hlad, hryzne do krve, jinak je to ale mazlík a je velice roztomilý a fotogenický.
Věc, dle které bych ho naprosto jistě poznala je ,,znaménko" nad pachovou žlázou.
Zbožňuje okurku a mrkev, velice rád jí tyčinky lepené medem nebo sušenou hrušku a jablko, pokud mu něco ,,nejede" , jednoduše se na to vyčůrá.
Svým vzhledem a pachem připomíná tchoříka.Chováním čuníka :))
Ale i přes to vše špatné i to dobré, je to náš miláček a tak to zůstane! :))! "

5. Muffin, majitelka Orion
Druh křečka: syrský

,,Vlastně ani nevím, proč jsem se rozhodla, že chci křečka ze zverimexu a ne od chovatele. To v tu chvíli bylo jedno. Chtěla jsem křečka, prostě křečka a i kdybych vytáhla nějakého roztomilého křečuldu z popelnice, byla bych ochotna se do něj zamilovat.
Jakmile jsem vešla za práh zverimexu (bylo to 8.10.2010), moje kroky automaticky zamířily k terárku se syráčkama. Asi tři křečci se k sobě choulili v malém dřevěném domečku a ten čtvrtý byl stočený v klubíčku v rohu. Chvilku jsem ho jen tak pozorovala a on pak na mě upřel své černé oči a jakoby pokýval hlavičkou. Byla to láska na první pohled, alespoň já jsem to tak cítila, nevím jestli on.
Asi měsíc jsem byla přesvědčená, že je to holka. Až po nějakém čase se nedalo přehlédnout, že je to klučina, a tak z Muffy (tak se dříve jmenoval) vzniklo Muffin.
-
To bylo pár střípků z jeho minulosti. Nevím, kolik bylo Muffinovi, když jsem si ho kupovala. Bylo by k ničemu se prodavačky ptát, v jaký den se narodil, pravděpodobně by to byla lež. Dejme tomu, že se narodil 1.9.2010. Takže dnes je přibližně rok a 3 měsíce starý.
Muffin má rád jídlo, což není u žádného tvora překvapivé, nejvíc rajčata, piškoty nebo banány, ale miluje opravdu všechno, co se dá (i nedá) jíst. Nikoho se nebojí, je důvěřivý a přátelský, vyleze na ruku komukoliv. Rád si hraje a prozkoumává nové okolí. Nemá rád, když je zavřený dlouho v kleci, takže ho často pouštím po pokoji, jen tak volně. Dávám na něj pozor, ale zase ne tak, že bych ho chytala při každém jeho kroku. Když někam zaleze, po nějaké chvíli jde zase zpátky.
Je vyjímečný v podstatě vším. Každý tvor je jiný, každý je v něčem dobrý a já se přiznám, že přesně nedokážu popsat v čem - asi vším, co jsem popsala výše. Nejvíce svojí ohromnou nebojácností. Už několikrát jsem si toho všimla. Při nějakých okamžicích by jiní křečci prostě zalezli. On ne.
Muffina mám hrozně ráda a doufám, že on mě taky."

6. Kissinka, majitelka Adíí
Druh křečka: džungarský

,,Kissinku jsem dostala na Vánoce roku 2011 ! Má ráda jablíčka,sušenné kroužky a hlavně svou paničku =D Je hodná,přítulná,jedlík,rozkošná ale někdy i maličko hryzne =) ♥ "

. . . . . . . . . .

Chcete se ještě přihlásit?
Stále máte šanci, stačí vyplnit tento formulář a splnit úkol.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Orion | Web | 23. března 2012 v 21:46 | Reagovat

Je ještě možné se přihlásit? Doufám, že ano.. :D

2 Orion | Web | 24. března 2012 v 9:55 | Reagovat

[1]: Promiň, nějak jsem přehlídla ten odstavec "ještě je možné se přihlásit" :D Tak jsem už poslala formulář ;)

3 Mrs. Glowie | Web | 24. března 2012 v 12:36 | Reagovat

Máte pěkný nový Layoutek :)

4 Adíí | E-mail | Web | 26. března 2012 v 13:24 | Reagovat

Já už dem to poslala =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.