Pomozte nám obnovit časopis!

Velikonoční výstava - vyhodnocení

15. dubna 2012 v 11:33 | Karol Dee |  Výstavy
Děkuji všem, kteří zaslali úkoly. Ještě než začne vyhodnocení, pojďme si připomenout princip. Nyní každý soutěžící dostane body za každý úkol. Dva nejlepší postoupí do finálového kola, kde se rozhodne o tom, kdo získá první a druhé místo. Jaké jsou ceny?

1.místo: reklama v klubu, pochoutky nebo hračka pro křečka, něco pro majitele
2.místo: pochoutky pro křečka
3. místo: něco malého pro majitele

Nyní už tedy k tomu vyhodnocení. Úkoly byly dva, prní bylo hodnocení vzhledu a druhé kolo se zabývalo povahou křečka.

. . . . . . . . . .

1. Lili, majitelka Monča

Druh křečka: syrský

1. VZHLED

Popis: Výstavní postoj, kdy Lili zvedna jednu pacičku a zastaví se. Tady je krásně vidět její kvalitní, heboučká srst.

Mé hodnocení: Póza Lili se mi líbí, takhle nějak by to mělo vypadat. Jediný nedostatek vidím v tom, že se zdá, jako by jí přední noha chyběla. Celkem to bije do očí. Tvůj popis mohl být obsáhlejší, ale jinak jsi myslím podstatu vystihla - Lilinčnina srst je opravdu nádherná.
Body: 8/10


2. POVAHA


Příhoda:
Je to už dlouho, co se tento příběh stal. Rok určitě. Byla jsem pryč a dala jsem Lilinku k babičce na hlídání. Když jsem přijela a chtěla jsem se s mojí Lilinkou přivítat, nevylezla z domečku i když jsem jí nasypala čerstvé krmení. Většinou leze ven už když slyší otevřít dvířka. Pořád nevylézala, tak jsem nadzvedla domeček, jestli tam vůbec je. Ale ona tam nebyla. Šla jsem to rychle všem říci a šli jsme mého křečka hledat. Je tu spoustu míst, kde by se mohla schovat a odkud by jsme jí nedostali, kdyby ona sama nechtěla. Volali jsme, chodili s jídlem, ale pořád nešla. Hledali jsme něco přes 2 hodiny, pak jsme přestali, ale byli jsme pořád ve střehu. Nebezpečí jí nehrozilo, náš pes by jí neublížil. Jedině mohla rozkousat kabely, ale ty ona nikdy nekouše. Samozřejmě jsem o ni měla strach. K večeru šla sestřenice do kuchyně, vzít si brambůrky, otevřela skříň a tam seděla moje malá Lili a ládovala se soletkami. Sestřenice mě rychle zavolala. Když jsem přišla, zvědavá Lili už koukala na okraji skříňky a zvedala čumáček. Rychle mi vlezla na nastavenou ruku a byla jsem hrozně ráda že jsem jí našla. Jak utekla zůstává záhadou. Dvířka byla zavřená. Jednou z možností je, že malá Eliška si chtěla pohladit Lili, otevřela dvířka a zapomněla je zavřít. To by je pak ale musela zavřít Lili, když vylezla. Je možné, že se opřela předníma packama o dvířka a pak na ně stoupla. Ale zdá se mi že na to je příliš lehká. Můžeme se jen domýšlet, jak utekla. Je chytřejší než si myslíme. Musela uplatnit všechny své smysly, především čich, aby se dostala do kuchyně přes dlouho chodbu a hromadu otevřených věcí. Určitě bylo namáhavé vyšplhat až k jídlu.. Nakonec se se mnou mazlila a myslím, že jí ani nevadilo, že byla lapená.

Mé hodnocení: Příhodu jsi vybrala hezky, byla jsem ráda, že to dobře dopadlo :D I když nejsem si jistá, jestli se ti povedlo vyzvednout její povahu. Z příběhu mi vyplynulo, že je chytrá a ráda se mazlí. Mělo by toho být víc.
Body: 7/10

BODŮ CELKEM: 15/20

2. Olda, majitelka Áďa

Druh křečka: syrský
,,Oldíkovi je něco málo přes rok. Je to velmi hodný křeček, opravdu stále nemohu uvěřit tomu, jak moc je hodný, důvěřivý a přátelský.
Když k němu přijde někdo cizí, důkladně si jej očichá a poté mu na ruku vleze. Když na něj zaútočila jeho křeččí partnerka, byl mnohem méně agresivnější než ona.
Zároveň je to také velmi akční křeček. Když jej pouštím po pokoji, šibalsky se na mne podívá a poté utíká pod postel. Já s tím samozřejmě nepočítám, tak rychle vystartuji za ním a najednou se octne v mé náruči.
Nedělá mu problém usnout mi na ruce, nebo na posteli. Minule dokonce usínal při nějakém seriálu vedle mamky na posteli a to i přesto, že mamka hlodavce nemá ráda. Spal tak asi hodinu, bylo to opravdu velmi roztomilé.
Oldíka mám od chovatele, což bude nejspíše také přínos. Už od malička má malinkou lysinku na boku, podle ní jej vždy poznám. Není to ovšem pachová žláza, protože lysinka je jen jedna.
Jsem moc ráda, že mám tu čest mít doma tak úžasného křečka, jako je on. Není to křeček, je to Pan křeček."

1. VZHLEDPopis: Když jsem chtěla Oldu vyfotit, říkala jsem si, že to bude hračka. Ovšem nebyla, proto fotky nedopadly zrovna nejlépe.
Oldík má trošku větší ouška, oči jako dva korálky a roztomilý, věčně se pohybující čumáček. Vždy, když se na něj podívám, zlepší se mi nálada, protože je to opravdu veselé stvoření. Doufám, že někomu zlepší náladu třeba právě tahle fotka :-)

Mé hodnocení: Je škoda, že fotky nejsou úplně ideálně zaostřené, ale tohle není fotografická soutěž. Musím pochválit skvělý nápad, červené pozadí je krásné a Olda na něm výborně vyniká. Popis se ti povedl, nemám co vytknout ;)
Body: 9/10

2. POVAHA
Příhoda:
Jednou, když jsem dala Oldu do joggingové koule, aby si mohl běhat po bytě se stala zajímavá věc. Koule se otevřela a křeček utekl pryč. Na začátku jsem hodně zpanikařila, protože mohl být kdekoli. Bála jsem se, že se třeba někde zasekl, nebo něco podobného. Kouli jsem našla v chodbě, takže jsem si říkala, že musí být někde tam. To byl ovšem omyl. Když jsem byla v ložnici, křeček si prošel před mýma očima přímo do pokoje! A já si ho samozřejmě nevšimla. Když jsem to šla říct mamce, aby mi pomohla s hledáním, všimla jsem si něčeho malého uprostřed pokoje. Přímo uprostřed seděl na koberci Olda a nevěřícně se díval kolem, jakoby si říkal, kam se právě dostal. Když jsem se za ním rozhodla jít, otočil se a utíkal pod stůl. Bylo tam hodně kabelů, ale on si jich ani nevšiml a čekal, co bude dál. Pod stolem jsem ho chytla, a když jsem ho chtěla vzít do ruky, začal sebou škubat, vrtit se a vytrhl se mi. Takže jsem ho chytala na-dvakrát. Od té doby všechno dobře zajišťuji, aby se podobná situace už nikdy nestala. A Olda? Ten se o útěk už vůbec nepokouší. Dokonce ho můžu nechat chvíli ležet na posteli, odejít o dva kroky dál a on tam pořád je a dívá se na mě.

Mé hodnocení: Překvapilo mně, že se Olda už nepokouší utíkat. Máš to pěkně napsané, jinak tam ale nevidím žádné povahové vlastnosti, které by z příhody vyplývaly...
Body: 6/10


BODŮ CELKEM: 15/20

4. Bender, majitelka Minnienka

Druh křečka: džungarský
,,Bender měl 27. února 2012 1. narozeniny, na které chystám oslavu :))
Koupila jsem ho spolu s jeho (již zesnulým) bráškou Fryem.
Bender je opravdová potvůrka, je mazaný, když na něj zapomenu, dokáže se pěkně výrazně připomenout :D vyleze na vrch klece a kouše mříže, dokud nesplním to, oč žádá. Pokud má hlad, hryzne do krve, jinak je to ale mazlík a je velice roztomilý a fotogenický.
Věc, dle které bych ho naprosto jistě poznala je ,,znaménko" nad pachovou žlázou.
Zbožňuje okurku a mrkev, velice rád jí tyčinky lepené medem nebo sušenou hrušku a jablko, pokud mu něco ,,nejede" , jednoduše se na to vyčůrá.
Svým vzhledem a pachem připomíná tchoříka.Chováním čuníka :))
Ale i přes to vše špatné i to dobré, je to náš miláček a tak to zůstane! :))! "

1. VZHLED
nedodáno

2. POVAHA
nedodáno
BODŮ CELKEM: 0/20

5. Muffin, majitelka Orion

Druh křečka: syrský
,,Vlastně ani nevím, proč jsem se rozhodla, že chci křečka ze zverimexu a ne od chovatele. To v tu chvíli bylo jedno. Chtěla jsem křečka, prostě křečka a i kdybych vytáhla nějakého roztomilého křečuldu z popelnice, byla bych ochotna se do něj zamilovat.
Jakmile jsem vešla za práh zverimexu (bylo to 8.10.2010), moje kroky automaticky zamířily k terárku se syráčkama. Asi tři křečci se k sobě choulili v malém dřevěném domečku a ten čtvrtý byl stočený v klubíčku v rohu. Chvilku jsem ho jen tak pozorovala a on pak na mě upřel své černé oči a jakoby pokýval hlavičkou. Byla to láska na první pohled, alespoň já jsem to tak cítila, nevím jestli on.
Asi měsíc jsem byla přesvědčená, že je to holka. Až po nějakém čase se nedalo přehlédnout, že je to klučina, a tak z Muffy (tak se dříve jmenoval) vzniklo Muffin.
-
To bylo pár střípků z jeho minulosti. Nevím, kolik bylo Muffinovi, když jsem si ho kupovala. Bylo by k ničemu se prodavačky ptát, v jaký den se narodil, pravděpodobně by to byla lež. Dejme tomu, že se narodil 1.9.2010. Takže dnes je přibližně rok a 3 měsíce starý.
Muffin má rád jídlo, což není u žádného tvora překvapivé, nejvíc rajčata, piškoty nebo banány, ale miluje opravdu všechno, co se dá (i nedá) jíst. Nikoho se nebojí, je důvěřivý a přátelský, vyleze na ruku komukoliv. Rád si hraje a prozkoumává nové okolí. Nemá rád, když je zavřený dlouho v kleci, takže ho často pouštím po pokoji, jen tak volně. Dávám na něj pozor, ale zase ne tak, že bych ho chytala při každém jeho kroku. Když někam zaleze, po nějaké chvíli jde zase zpátky.
Je vyjímečný v podstatě vším. Každý tvor je jiný, každý je v něčem dobrý a já se přiznám, že přesně nedokážu popsat v čem - asi vším, co jsem popsala výše. Nejvíce svojí ohromnou nebojácností. Už několikrát jsem si toho všimla. Při nějakých okamžicích by jiní křečci prostě zalezli. On ne.
Muffina mám hrozně ráda a doufám, že on mě taky."

1. VZHLED
nedodáno

2. POVAHA
nedodáno
BODŮ CELKEM: 0/20

6. Kissinka, majitelka Adíí

Druh křečka: džungarský
,,Kissinku jsem dostala na Vánoce roku 2011 ! Má ráda jablíčka,sušenné kroužky a hlavně svou paničku =D Je hodná,přítulná,jedlík,rozkošná ale někdy i maličko hryzne =) ♥ "

1. VZHLED


Popis: Kissinka má bílou spodní část těla, zato dolní část těla má tmavou. Poznám ji, protože vždy, když jde někdo kolem, tak vystartuje a začne hryzat klec :-) .. ! Kissinka má krásná očíčka ♥


Mé hodnocení: Kissi je opravdu roztomilá. Por fotku jsi vybrala krásné prostředí, líbí se mi ty jarní barvy. Popis se ti už tolik nepovedl, není tam nic, čeho bych se mohla zachytit a co by mě na Kissi opravdu zaujalo. Možná ta očka :)
Body: 8/10


2. POVAHA


Příhoda:
Byl krásný ranní den 25.12 a Kiss jsem dostala 24.12, takže 1. den. Mě mamka probudila a já jsem nevěděla proč… a povídá: ,,Pojď se na Kissinku podívat!'' Vstala jsem z postele a šla se podívat, co se děje. Šla jsem do ložnice, kde jsme Kissinku přes noc nechaly a daly jsme jí tam vatu ve tvaru kolečka. A co se nestalo! :) Kissinka si vatu přesunula do tunelu a tam jí celou rozkousala na miniaturní kousíčky :D Celou dobu jsem se tomu smála ale pak mi došlo… Ta Kiss je ale pořádná :) Byla tam jak nějaký ,,Zachumlánek''. Od té doby vím že ,,koníček" uklízení má ráda jen Kiss.

Mé hodnocení: Je rozkošné, jak se tam zachumlala, ale chtělo by to tu příhodu oživit tím, že tam zmíníš více vlastností. Ale nedalo mi to a smála jsem se taky :)
Body: 6/10

BODŮ CELKEM: 14/20

. . . . . . . .

Třetí místo tedy obsadila Kissinka a já poprosím Adíí, aby mi poslala svou adresu, abych jí mohla poslat cenu. :)
Do finálového kola postupují Lili a Oldík! Uvidíme, kdo vyhraje :) Úkolem bude vyfotit nějakou velikonoční fotku nebo napsat velikonoční příhodu, natočit velikonoční video nebo vytvořit cokoliv velikonočního. Snad to tentokrát není nic složitého :) Hodně štěstí. Vaše výtvory čekám na e-mailu karol.dee@seznam.cz.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Moniska | Web | 15. dubna 2012 v 12:02 | Reagovat

Děkuji za hodnocení, pokusím se něco natočit i když nemám ráda Velikonoce.

2 Adíí | E-mail | 15. dubna 2012 v 12:43 | Reagovat

Děkuji a na e-mail ti napíšu =DD

3 Skříteček2 | Web | 15. dubna 2012 v 13:01 | Reagovat

Škoda, že dva soutěžící nezaslali úkoly.

4 Áďa | Web | 15. dubna 2012 v 17:29 | Reagovat

Děkuji moc za hodnocení :) Tentokrát se musím pokusit  vyfotit něco lepšího :D

5 ~ Avαηtis | E-mail | Web | 16. dubna 2012 v 15:46 | Reagovat

Všetci jsou roztomiloučký :)

6 Karol Dee | Web | 18. dubna 2012 v 20:11 | Reagovat

[1]:[2]:[4]: nemáte zač :)

[3]: taky jsem si říkala, ale už se mi nechtělo to protahovat. Zdá se mi to, nebo je Orion nějak neaktivní?

7 Terry | Web | 22. dubna 2012 v 21:35 | Reagovat

Ty jo, Lilli by měla jít na výstavu, škoda jen, že není s PP :) Ale i fotky všech ostatních jsou krásné, jen mě mrzí, že neposlali všichni :(.

8 Adíí | 24. dubna 2012 v 15:32 | Reagovat

Jinak vám 2 držím palečky :) Ať vyhraje te nejlepší !! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.