Pomozte nám obnovit časopis!

Recepty

Obložený salát

5. února 2012 v 13:00 | Moniska
1.2. měla moje křečice narozeniny, tak jsem se rozhodla, že jí udělám dort. Moc jí chutnal, tak doufám, že ho také zkusíte a vaši křečci si pochutnají :)

Okurkové "toasty"

29. prosince 2011 v 10:32 | Áďa
V nadpise jsem použila výraz okurkové, ovšem, naše toasty mohou být klidně i mrkvové, jablkové, nebo třeba banánové. Zeleninu nebo ovoce můžeme volit podle oblíbenosti u křečka, přeci jen, tento pokrm děláme pro něj.
Tenhle toast je dobrý např., když křeček běhá ve výběhu, unavený se vrátí do klece a tam na něj čeká náš výtvor.

Vánoční dortík

4. prosince 2011 v 14:58 | Moniska
Křeček jistě ocení, když na něj o Vánocích nezapomenete. Nejen vy, ale i on si může dát dobré jídlo a slavnostní večeři. Tady vám napíši takový rychlý recept, kterým uděláte jstě nejen vašemu křečkovi, ale i jinému hlodavci radost.

Jogurt s mandarinkou

2. listopadu 2011 v 11:08 | Orion
Za chvíli již příjde mandarinkové období; konec podzimu a začátek zimy (mne v tuto dobu připadají mandarinky nejchutnější). Mandarinky koupíte v každém obchodě, pokud ne, tak určitě najdete v obyčejné samoobsluze mandarinkový kompot :). Ostatní suroviny a postup najdete v celém článku.

Rohlík s překvapením

7. září 2011 v 19:37 | Moniska
Je to velmi jednoduché a chutné spestření nejen křečkova jídelníčku, ale i jiných hlodavců.

Připravíme si:
Rohlík
Nůž
Zeleninu a ovoce

Postup
Vezměte rohlík a rozkrojte ho na půlku. Vydlabejte vnitřek a nechte rohlík pořádně ztvrdnout. Až rohlík zvtrdne, vezměte oblíbenou zeleninu a ovoce avšeho mazlíčka a nakrájejte ji na drobné kostičky. Poté zeleninu nasypte so trvrdého rohlíku a křečkovi podávejte.

Tip
-Rohlík nechte opravdu hodně ztvrdnout, klidně ho nechce na okně třeba 2 dny
-Do rohlíku vložte opravdové pochoutky, například banán, jahody, mandarinku

Svěží dortík

12. srpna 2011 v 15:30 | Bublinka
Pokud chcete svému křečkovi vytvořit chutný dortík, neváhejte a zkuste tento recept, který nemusí být jen pro křečky, ale i jiné hlodavce. Chutná i mému králíčkovi :).

Smajlík

7. srpna 2011 v 21:28 | Moniska
Když jsem dneska přemýšlela jak bych mohla hlodavcům spestřit den, napadl mě tento recept. Moc jim chutnal, tak snad zachutná i vašim křečkům.

Dort - koláč

31. července 2011 v 10:30 | Áďa
Na začátku chci napsat, že jsem se nezbláznila, ale tento recept je opravdu pro křečky, možná i pro jiné hlodavce.
Potřebujete:
Jahody a banán (můžete použít i jinou zeleninu nebo ovoce, nejlepší jsou ovšem minimálně dva druhy)
Bílý jogurt
Formičku na cukroví, nejlepší je asi ve tvaru kruhu, ale můžete použít i nějakou menší misku.
Talířek (pokud místo formičky použijete mističku, nepotřebujete jej)
Mini sušenky Bebe - ne čokoládavé, jen takové, které křeček může (můžete mít i ty velké, ale nebude to vypadat efektně), a nebo piškoty
Postup:
Některé části jahody a banánu nakrájíme na plátky, jiné na drobné koštičky. Část drobně nakrájeného ovoce (ne všechno) promícháme s bílým jogurtem. Vezmeme si formičku na cukroví a položíme ji na talířek. Úplně dolů, do spodní vrstvy nakládáme sušenky Bebe. Buď je rozdrolíme a nasypeme na dno, nebo je tam jen pokládáme, záleží na tom, co je pro nás, tedy i našeho křečka lepší. Do další vrstvy dáme půlku jogurtu a rovnoměrne jej rozetřeme. Na jogurt pak dáme sušenky Bebe. Na sušenky dáme zbytek jogurtu a ozdobíme ho plátky nakrájeného ovoce.
Pak už stačí dát náš výtvor do lednice, minimálně na dvě hodiny, ale nejlepší je to nechat v lednici přes noc, aby sušenky Bebe pořádně nasákly jogurtem, nebyli tvrdé a také, aby se nám náš výtvor nerozpadl. Potom už stačí vytáhnout formičku z lednice, oddělat ji a dort podávat křečkovi.

Tip: Pro lepší vzhled dortu můžete nahoru nastrouhat sušenky Bebe.

Vašim křečkům přeji dobrou chuť!

Sýrová roláda

6. července 2011 v 15:20 | Áďa
Budete potřebovat:
Plátkový sýr
Mrkev
Jablko
Piškoty
Struhadlo
Kousek trávy, pampeliškového listu nebo něčeho zeleného na ozdobu

Postup:
Mrkev a jablko umyjeme a nastrouháme na struhadle. Vezmeme asi jeden nebo dva piškoty a rozdrolíme je. Pak vezmeme jeden plátek sýru, dáme tam rozdrolené piškoty (proto, aby neprosákla mrkev a jablko) a na ně mrkev a jablko. Pak dáme doprostřed kousek trávy a roládu zamotáme. Pak ji dáme na chvíli do lednice, ale když ji dáme křečkovi počkáme, aby roládu nejedl ledovou.

Letní hamburger

2. července 2011 v 14:56 | Moniska
Doufám že to Ádě nebude vadit, ale přináším vám první recept do naší nové rubriky. Je to velice jednoduché a suroviny koupíte snad všude =)

Budete potřebovat:
Banán
Jogurt
Piškoty
Nůž
Postup:
Vezměte banán a nožem ho nakrájejte na tenké kolečkové plátky. Poté si vezměte piškot a na plochou stranu rozmažte jogurt. Nedávejte ho mnoho jinak vám bude vytékat ani málo jinak by nelepil. Na namazaný piškot nalepte kolečko banánu na které nalepíte druhý pomazaný piškot. A takhle pořád dokolečka. Množství dělejte podle druhu a počtu zvířat.
Každý "letní hamburger" nechte 3 minuty zashnout, potom ho dejte zvířeti. Pokud máte mazlíčka "čuníka", nedávejte mu to do klece aby to nevyválel v hoblinách.
Pochutná si na tom i fretka ale nedělá jí to dobře, té dejte jen jeden hamburger. Může to zachutnat i pejskovi.
 
 

Reklama