Pomozte nám obnovit časopis!

Výstavy

Velikonoční výstava - vyhodnocení

15. dubna 2012 v 11:33 | Karol Dee
Děkuji všem, kteří zaslali úkoly. Ještě než začne vyhodnocení, pojďme si připomenout princip. Nyní každý soutěžící dostane body za každý úkol. Dva nejlepší postoupí do finálového kola, kde se rozhodne o tom, kdo získá první a druhé místo. Jaké jsou ceny?

1.místo: reklama v klubu, pochoutky nebo hračka pro křečka, něco pro majitele
2.místo: pochoutky pro křečka
3. místo: něco malého pro majitele

Nyní už tedy k tomu vyhodnocení. Úkoly byly dva, prní bylo hodnocení vzhledu a druhé kolo se zabývalo povahou křečka.

. . . . . . . . . .

1. Lili, majitelka Monča

Druh křečka: syrský

1. VZHLED

Popis: Výstavní postoj, kdy Lili zvedna jednu pacičku a zastaví se. Tady je krásně vidět její kvalitní, heboučká srst.

Mé hodnocení: Póza Lili se mi líbí, takhle nějak by to mělo vypadat. Jediný nedostatek vidím v tom, že se zdá, jako by jí přední noha chyběla. Celkem to bije do očí. Tvůj popis mohl být obsáhlejší, ale jinak jsi myslím podstatu vystihla - Lilinčnina srst je opravdu nádherná.
Body: 8/10

Velikonoční výstava - zadání 2. kola

4. dubna 2012 v 14:54 | Karol Dee
Ahoj všichni,
rozhodla jsem se trochu změnit organizaci výstavy, a to proto, že je málo soutěžících a proto bych byla ráda, aby co nejvíce lidí odeslalo všechny úkoly. Z toho důvodu zde nebude vyhodnocení prvního kola (vzhled), jak bývá u podobných soutěží zvykem, ale nejdříve se splní 2. úkol a poté se udělá vyhodnocení. Z toho důvodu můžou ti, kteří ještě neposlali první úkol, svou chybu napravit a poslat ho dodatečně.


Druhé kolo se tedy bude týkat povahy křečka. Pokud chcete, můžete poslat k úkolu jednu novou fotografii.
ÚKOL ZNÍ: Napište příhodu, která se vám s vaším křečkem stala a ze které přirozeně vyplynou rysy jeho povahy. Příhoda by měla mít aspoň jeden odstavec a pokud to chcete slyšet ze stylistického hlediska, půjde o vnitřní charakteristiku nepřímou.
Úkol není nijak náročný, stačí vám na to pár minut, tak doufám, že to pošlou všichni!

Odesílejte nejpozději do 14.4.!!!!

e-mail: karol-dee.blog.cz


Ráda bych připomněla, že výstava má pouze dvě kola, poté proběhne zhodnocení a finálové kolo, kde se utkají dva nejúspěšnější křečci. Proto si dejte záležet...Dropsíky čekají :D

Velikonoční výstava - zadání

23. března 2012 v 15:33 | Karol Dee
Ahojte křečkomilové :)
Máme tu zadání prvního kola výstavy! V tomto kole se budeme zabývat vzhledem vašeho křečka, tak se snažte, aby byl co nejhezčí :) Úkolem bude poslat jednu nebo dvě fotky křečka, které budou vypadat, jako by byl na opravdové výstavě, tedy bez nějakých podstatných rekvizit a pokud možno na nějakém jednobarevném podkladu. Ovšem neznamená to, že do toho nemůžete vložit trochu fantazie ;) Vaše fotky by měly imitovat reálnou výstavu. Fotky můžete trochu upravit, dodat tomu trochu té grafické šťávy nikdy není na škodu, nicméně pokud to není vaše silná stránka, klidně se tomu vyhněte, úprava fotky nebude podstatná.
Ke každé fotce doplňte slovní komentář, který bude popisovat vzhled vašeho křečka. Zde máte šanci upozornit na křečkovy krásné rysy. Snažte se udělat dojem, to ale neznamená, že si máte vymýšlet.


Jak se bude hodnotit?
Budete dostávat body za jednotlivé aspekty.
1) Napodobení výstavy (např. prostředí fotky, póza křečka)
2) Dojem z vizáže z křečka (hodnocení jeho vzhledu)
3) Váš komentář (zda působí věrohodně, jestli se vám podařilo vyzdvihnout jeho klady,...)

Termín odeslání: sobota 31.3.

karol.dee@seznam.cz

Velká Velikonoční výstava

13. března 2012 v 17:57 | Karol Dee
Zdravím všechny milovníky křečků!
K přiléžitosti Velikonoc jsem se rozhodla uspořádat výstavu. Hrát se bude o skutečné ceny, tak doufám, že se zapojíte :)

O co půjde?
Celkem bude mít výstava tři kola - vzhled, povaha a finálové kolo. Prvních dvou kol se zúčastní všichni, poté se sečtou body a finalisté postoupí do posledního kola. V prvním kole pošlete max 2 fotky, se kterými budete soutěžit, a v každém následujícím kole můžete fotky obměnit, to je ale na vás. Dále budete posílat ke každému kolu splněný úkol (např. popsat povahu křečka), detailnější zadání v jednotlivých kolech.
Poslední kolo by mělo proběhnout kolem Velikonoc.

Jaké budou ceny?
Každý účastník dostane body a diplom. Výherci se mohou těšit na hmotné ceny.

1.místo: reklama v klubu, pochoutky nebo hračka pro křečka, něco pro majitele
2.místo: pochoutky pro křečka

Podmínky účasti:
- účastnit se mohou pouze členové klubu nebo ti, kdo podali přihlášku
- Každý člen může přihlásit do výstavy jednoho křečka
- Fotografie musí být autorské!

VYPLNIT PŘIHLÁŠKOVÝ FORMULÁŘ

Výstava bude otevřena, jen pokud bude dost zájemců.


Bylo by fajn, kdybyste tuto upoutávku přidali na svůj blog,do článku nebo kamkoliv....vůbec bych se nezlobila :D
P.S. Přihlásit se samozřejmě můžou i adminky ;)

Edit. 18.3.
Zatím mám přihlášené jen dva lidi (Moniska, Áďa), pokud se brzy nepřihlásí další, výstava se konat nebude. Myslím, že by to byla škoda...ale to už je na vás.

Barevná mánie: přihláška do 1. kola

25. srpna 2011 v 16:53 | Orion
Přidávám další fotografickou soutěž, na pokračování. Nápadem jsem jsem inspirovala od Autorského klubu. Doufám, že to nikomu nebude vadit.

Jde o to, že na každou část soutěže se vybere jedna barva. Můžete se přihlašovat na jakoukoliv barvu chcete. Vybraná barva je například "zelená" - vyfotíte křečka v trávě a aby to nebylo tak chudé, strčíte mu třeba zelený míček. Kdyby byla červená, dáte ho třeba na červenou deku a okolo něj naaranžujete třešně a jahody. Na fotkách se oceňuje především osvětlení, kvalita, sladěnost (tz. nedávejte tmavého křečka na tmavé pozadí) a ostatní.

No a... Jako první barvu tu máme...
ORANŽOVÁ
Vybrala jsem mojí oblíbenou barvu, tak doufám, že mě nezklamete ;).

Pokud se na tuto barvu budete chtít přihlásit, napište do komentářu "Přihlašuji se" a na klubový e-mail (krecci-klub@volny.cz) pošlete co nejdříve to půjde fotku.

Fotka na téma: "Jsem jedlík"

15. srpna 2011 v 20:15 | Áďa
Tyhle fotky hodnotila porota, takže bych byla moc ráda, kdybyste její názor respektovaly. Děkuji.

Fotka na téma: "Pohoda, klídek a dropsíček"

15. srpna 2011 v 16:33 | Áďa

! SHÁNĚNÍ HLASŮ JE ZAKÁZÁNO !

Konečně je tady anketa, ve které rozhodnete, která fotka bude jako obálka prvního čísla našeho časopisu.

Jarní výstava * 2. kolo

22. května 2011 v 17:59 | Orion
Je tu další kolo výstavy. Přiznávám, že téma bylo dost nepřesné, takže budu jemnější ;). Bohůžel mi fotku, báseň, kresbu nebo příběh neposlala Lojzinka. Psala mi, že nemá moc času, ale může mi něco ještě poslat během druhého kola. Vypadávají Karčule a Laily, které měly 9 hlasů (nevěříš?)
Vyměňte si také prosím ikonku s odkazem na druhé kolo.

Jarní výstava * 1. kolo

7. května 2011 v 10:39 | Orion
Ani jsem nečekala, že se to všem takhle pěkně podaří. Jelikož se ale přihlásily jen 4 soutěžící, budou jen 4 kola. Alespoň to proběhne rychle, že =)?
Připomínám, že se hlasy NESMĚJÍ schánět. Jelikož ale o tomto blogu a této výstavě moc lidí neví, prosím ty, kteří se neúčastní výstavy, aby si na blog daly tuhle ikonku a zároveň také hlasovaly.
Soutěžící prosím, aby si na blog ikonku nedávaly. Někdo by to mohl vzít tak, že si takto scháníte hlasy. Teď se už ale podíváme na soutěžící:

Jarní výstava * Přihláška

22. dubna 2011 v 12:00 | Orion
Už se nám to tady pomalu rozjelo, strašně moc členů, strašně moc křečků a já jsem jenom ráda! Teď máte možnost své křečky přihlásit na tzv. Jarní výstavu, která se nejmenuje jarní jen tak pro nic za nic. Více v celém článku.
 
 

Reklama